„Efectele Școlii online asupra relației părinte copil”

18 octombrie, 2021

Serie de evenimente trimestriale, gratuite, pentru părinți, bunici și educatori

Seminarul cu tema „Efectele Școlii online asupra relație ipărinte copil” organizat de Rotary Club Oradea Art Nouveau a avut un număr mare de participanți atât din Oradea și județul Bihor cât și din țară. Au fost alături de noi părinți din Alexandria, București, Brașov, Iași, Constanța, Buziaș, Deva, Satu Mare.

Psihologul Sella Andre ne-a provocat să recunoaștem expresiile faciale, ne-a vorbit despre emoții positive și emoții negative, despre tipuri de parenting și impactul fiecărui tip asupra copilului, despre creativitatea părintelui și efectele ei positive asupra copilului și despre rolul părintelui în implicarea elevului în învățarea online. Colaborarea dintre  Club Oradea Art Nouveau, Școala Primară Americano Română și Liceul GrecoCatolic s-a dovedit a fi un succes. Iar noi, părinții, beneficiarii direcți acestui seminar suntem mai deschiși sprer ecunoașterea emoțiilor, gestionarea conflictelor și comunicare. Și beneficiarii indirecți, copiii, sperăm să aibă parte de un cadru câ tmai adecvat unei dezvoltări sănătoase.

„Efectele Școlii online asupra relației părinte copil”