În ajutorul Serviciului de Ambulanță Bihor

3 iunie, 2022
Împreună cu Rotary Oradea, am susținut financiar o mașină cu șofer puse la dispoziția Ambulanței Bihor pentru derularea mai rapidă a testărilor la domiciliu în perioadele de vârf ale pandemiei.

Proiectul RHWA Rotary HandsAcrossWater

3 iunie, 2022
Global Grant D2490 Israel, ediția , 2021: Colegiul Emanuil Gojdu, Ediția a 2-a 2022: Colegiul Emanuil Gojdu și Liceul greco-catolic Iuliu Maniu

EDUCATIE PRIN ARTĂ  „PRIMESC ȘI DĂRUIESC”

3 iunie, 2022
Tabăra este destinată elevilor cu talent în domeniul artei și cuprinde și o zi de suflet dedicată copiilor cu nevoi speciale.

CĂUTARE DE COMORI ART NOUVEAU

28 martie, 2022
Căutare de comori este un eveniment organizat de departamentul de limbă franceză-germană a Facultății de Litere din Universitatea Oradea la care participă echipe formate din elevi ai liceelor orădene. Comorile sunt descoperite pe baza indiciilor aflate în urma provocărilor primite în limba franceză.

Spectacol de teatru cu copii cu deficiențe de auz

23 martie, 2022
A fost o bucurie pentru noi, Rotary Club Oradea Art Nouveau să fim conduși în călătoria mirării, a jocului, a descoperirii sunetului și a culorilor de cei 12 protagoniști – copii cu deficiențe de auz, ai spectacolului Puf Buf.

DRAGOBETE CARITABIL

24 februarie, 2022
Rotary Club Oradea Art Nouveau a organizat în 24 februarie 2022 evenimentul „Dragobete Caritabil”. Un eveniment prin care am sărbătorit iubirea și frumosul. Un eveniment de strângere de fonduri pentru Tabăra de Educație prin Artă din această vară ce se adresează copiilor din medii defavorizate și nu numai.

ÎNFRĂȚIRE peste Oceane!

2 februarie, 2022
Anul 2022 a început pentru noi, Rotary Art Nouveau, cu o mare bucurie. Rotary Club of Westbrook-Gorham si Rotary Club Oradea Art Nouveau s-au înfrățit, cele două cluburi având la baza spiritual rotarian – Serve Above Self, precum si principiile celor patru căi. Sorina Bradea, Președinte în exercițiu și Kathi Perkins, Immediate Past President, au semnat acordul de înfrățire în prezența membrilor celor două cluburi.

Și de Crăciun suntem buni!

20 decembrie, 2021
Proiect cu impact social dedicate persoanelor vulnerabile din case de seniori sau din Cămine de copii.

„Tinerețe fără bătrânețe”

16 decembrie, 2021
ColaborareadintreRotary Club Oradea Art Nouveau și Asociația Filantropia în cadrul proiectului „Tinerețe fără bătrânețe” a adus anul acesta multă bucurie atât la Casa de tip familial din Bratca, cât și la Căminul Sf. Pantelimon.

Control șiresponsivitate emoțională în relația de parenting la diferite vârste

2 decembrie, 2021
Cum știu că sunt un bun părinte pentru copilul meu? Sunt conectat la lumea lui, la provocările pe care el le întâmpină? Cât de mult trebuie să îl controlez sau poate trebuie să îi ofer toată libertatea? Știu să îi răspund nevoilor emoționale, să fiu acolo când are nevoie de mine?

Web design realizat de NRGO.