DRAGOBETE CARITABIL

24 februarie, 2022

Rotary Club Oradea Art Nouveau a organizat în 24 februarie 2022 evenimentul „Dragobete Caritabil”. Un eveniment prin care am sărbătorit iubirea și frumosul. Un eveniment de strângere de fonduri pentru Tabăra de Educație prin Artă din această vară ce se adresează copiilor din medii defavorizate și nu numai.

Au sprijinit acțiunea noastră: Adela Lazăr -actriță, OanaCernea-scenograf, Ana Capotă, Ana Dobraș, Ioana Monica Codreanuși Vlad Ciopleală cu mărțișoare și suveniruri hand made.

Teatrul Regina Maria ne-a încântat cu spectacolul „Revizorul” de Gogol, în regia lui Petru Vutcărău. Acest spectacol a luat premiul UNITER înanul 2021 pentru cea mai bună scenografie- Adrian Damian și cel mai bun actor în rol principal- Răzvan Vicoveanu.

A fost o seară a prieteniei pentru Educație cu oameni minunați și  artiști valoroși ai comunității noastre.

„Viața e frumoasă când ești fericit, dar viața e și mai bună când alții sunt fericiți datorită ție.”

Fondurile adunate la acest eveniment vor ajuta 12 copii să participle la o tabără de 7 zile în care vo rînvața să fie artiști (anul acesta vor învăța Teatru), să dăruiască mai departe, să aibă încredere în ei înșiși și să învețe să fie fericiți.

Web design realizat de NRGO.