Réunion du comité de district et des gouverneurs adjoints

18 février 2024
Réunion du comité de district et des gouverneurs adjoints

Du 16 au 18 février, la réunion du comité du district et des assistants du gouverneur a eu lieu à Covasna, un événement du district 2241.

O activitate de monitorizare și evaluare a rezultatelor si impactului proiectelor Rotary în District 2241.

Au participat la acest eveniment Daniela Ionascu, Asistent Guvernator, care a prezentat cu drag și emoție autentică activitatea cluburilor bihorene, „Familia Rotary Bihor în familia Rotary District 2241 România și Republica Moldova”.

Sorina Bradea, Trainer Fundraising care i-a ghidat pe cei prezenți, cu multă pasiune în lumea Fundraising-ului.

O mare bucurie pentru noi să îl întâlnim și să îl cunoaștem mai bine ca om, profesionist și promotor al dezideratelor Rotary pe colegul nostru Dumitru-Dorin Prunariu. A susținut o prezentare „Ce înseamnă Rotary pentru primul și unicul român în Cosmos”.

Rotary, spatiul, ONU si colegul nostru Dumitru Dorin Prunariu!

Aceasta înseamnă Rotary!

Tot în cadrul acestei întâlniri s-a comunicat Guvernatorul ales pentru mandatul 2026-2027, domnul Cristian Liviu Ilie, căruia îi dorim mult succes.

Guvernatorul ales pentru mandatul 2024-2025, Mihaela Vlad a prezentat tema anului rotarian sub egida căreia ne vom desfășura acțiunile „The Magic of Rotary”.

#WeAreRotary