La jeunesse pour la jeunesse – et belle et vraie.

15 septembre 2023
Des jeunes pour des jeunes

Este o mare bucurie pentru noi Rotary Club Oradea Art Nouveau să susținem proiectele tinerilor.

De această dată este vorba despre „Ghiozdanul pentru Școală”.

O acțiune a tinerilor Interact Art Nouveau Oradea care consideră că educația este o componentă importantă în viața fiecărui copil și care sunt conștienți că o parte din elevi nu au resursele financiare pentru a-și continua studiile.

Ei și-au propus sa aducă un strop de bucurie copiilor de la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă „Orizont” în acest început de an școlar.

Membrii Rotary Club Oradea Art Nouveau au spus DA și s-au implicat, pentru că știm că împreună putem aduce o schimbare în viața și educația celor mici!

Astfel: 44 de ghiozdane în sumă totală de 6600 de lei au adus pe fețele a 44 de copii zâmbete și bucurie, mulțumire și speranță.

"La vie est belle quand on est heureux, mais la vie est encore meilleure quand les autres sont heureux grâce à nous."

Create Hope in The World.

#WeAreRotary