"Gestion de la myopie."

30 janvier 2024
Prise en charge de la myopie Rotary Art Nouveau Oradea

Les 25 et 29 janvier 2024, les étudiants du Lycée Technologique Horea et du Collège National Octavian Goga de Marghita ont participé à la conférence "Gestion de la myopie".

Medicul oftalmolog Ryan Bhageerutty de la Centrul Medical Dr. Bhageerutty, membru Rotary Art Nouveau a susținut prelegerea „Managementul Miopiei” alături de alți medici specialişti pentru tineri din orașul Marghita

Această acțiune a fost realizată în parteneriat cu Rotary Art Nouveau, Rotary Club Marghita și Primăria orașului Marghita.

Educația este cel mai important lucru în viața noastră, a tuturor și ea poate îmbrăca diverse forme.

„Managementul miopiei” este o acțiune educativă care se adresează copiilor și tinerilor, prin care se dorește informarea acestora pentru a veni în sprijinul lor, pentru o viață mai bună.

„Viața este frumoasă când ești fericit, dar viața e și mai bună când alții sunt fericiți datorită ție.”

#WeAreRotary